مجموعه بازرگانی مفید شما را به خرید بهترین محصولات زئولیت طبیعی و مولکولارسیو هادعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

نحوه استفاده زئولیت در کشاورزی

آنچه در این مقاله میخوانید...

نحوه استفاده زئولیت در کشاورزی + زئولیت کشاورزی چیست؟ استفاده از زئولیت در کشاورزی چه مزایایی دارد؟دلایل استفاده از زئولیت در کشاورزیمنظور از کود هوشمند چیست؟کاربرد زئولیت در کشاورزیاصلاح خاک کشاورزیتاثیر زئولیت بر میوه هاحفظ آب و ذخیره آبکیفیت چند برابری محصول توسط زئولیت معدنیکاهش دوره رشد گیاهان با استفاده از زئولیت در کشاورزینحوه استفاده زئولیت در کشاورزیقیمت زئولیت کشاورزی چگونه تعیین می‌شود؟

نحوه استفاده زئولیت در کشاورزی + زئولیت کشاورزی چیست؟

نحوه استفاده زئولیت در کشاورزی به دلیل اهمیت زیادی که دارد باید بیش از پیش مورد بررسی قرار بگیرد. از همین رو در این مقاله از نحوه و مقدار مصرف زئولیت در کشاورزی به طور کامل آگاه خواهید شد.

زئولیت کشاورزی، نوعی ماده معدنی پرمصرف است که در کشاورزی برای بهبود سازوکارهای خاک و بهبود عملکرد گیاهان استفاده می‌شود. زئولیت ماده معدنی متشکل از سیلیکات‌های آلومینیوم، سدیم، پتاسیم، کلسیم و منیزیم است که خواص جذب، نگهداری و تبادل یونی بسیار خوبی دارد.

زئولیت کشاورزی در حقیقت نوعی زئولیت خاص است که برای کاربرد در بخش کشاورزی تولید شده است. این نوع زئولیت باعث افزایش ظرفیت تبادل یونی خاک، بهبود دفع آب‌وهوا، حفظ رطوبت خاک و بهبود عملکرد گیاهان می‌شود. این ماده معدنی باتوجه‌به خواصش برای بهبود عملکرد خاک و رشد گیاهان، به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین مواد افزودنی در بخش کشاورزی شناخته شده است.

استفاده از زئولیت در کشاورزی چه مزایایی دارد؟

مزایای استفاده زئولیت در کشاورزی ایران بسیار می باشد زیرا در رشد و کیفیت محصول مورد نظر تاثیر مفیدی خواهد گذاشت. از آنجاییکه زئولیت کشاورزی بسیار پرکاربرد می باشد، بهتر است قبل از خرید کمی در رابطه با بهترین مرکز خرید سنگ زئولیت پرس و جو کنیم.

با این کار می توانیم بهترین بازرگانی زئولیت کشاورزی را یافته و خریدی مطمئن و مناسب را از آن داشته باشیم. در رابطه با انواع زئولیت کشاورزی، تنوع بسیار بالایی در بازار فروش آن موجود می باشد ولی اینکه کلیه آن ها برای زمین های کشت مناسب اند یا خیر جای بررسی دارد. اما باز هم مقدار مصرف زئولیت در کشاورزی مسئله مهم و تاثیر گذار است و در صورت استفاده نادرست ممکن است نتیجه دلخواه را نگیرید.

شرکت بازرگانی مفید یکی از مراکز فروش عمده زئولیت کشاورزی و دیگر زئولیت ها می باشد. این شرکت با داشتن نمایندگی انواع زئولیت معدنی، می تواند نیاز کلیه مشتریان خود را تامین نماید. مجموعه مفید صادرکننده انواع مواد معدنی کشاورزی به کشورهای همسایه می باشد و مشتریان خارجی بسیار بزرگی دارد.

زئولیت عمده کشاورزی در این مرکز از قیمت های بسیار مناسبی برخوردار است و تخفیفات ویژه ای برای آن در نظر گرفته است.

دلایل استفاده از زئولیت در کشاورزی

زئولیت در کشاورزی

زئولیت در دسته مواد معنی قرار می‌گیرد که وجود آن در کشاورزی جان تازه‌ای به خاک و محصولات می‌بخشد. بکارگیری و استفاده از زئولیت در کشاورزی، بسیار مورد توجه زارعان و کشاورزان است. این ماده معدنی در کشاورزی بر روی گیاهان و کلیه محصولات کشاورزی اثری مفید برجای می گذارد. به عنوان مثال هم در رشد محصولات و هم در کیفیت محصول نهایی اثر فوق العاده ای خواهد گذاشت. از زئولیت در کشاورزی می توان در موارد مختلفی نیز استفاده کرد. به برخی از آن‌ها در ادامه اشاره خواهیم کرد:

  •  افزایش کیفیت و کمیت محصولات کشاورزی
  • ایجاد خاکی مرغوب و افزایش بهره‌وری آن
  • صرفه جویی در مصرف کود شیمیایی و آب
  • پاکسازی آب و خاک آلوده
  • جلوگیری از ایجاد خاک فرسوده
  • کاهش و حفظ تعادل شوری خاک

منظور از کود هوشمند چیست؟

برخی زئولیت مورد استفاده در کشاورزی را با نام کود هوشمند نیز می‌شناسند. دلیل این نامگذاری این است که ساختار زئولیت معدنی متخلخل و حفره گونه است. این ساختار مواد مفید و آب و رطوبت را در داخل خود نگه داشته و در زمان مناسب و آرام آرام به گیاه می دهد. این زمان مناسب هم توسط زئولیت مشخص خواهد شد. این مزیت ها سبب شده تا ماده معدنی زئولیت یکی از جایگزین های مناسب به جای کود شیمیایی باشد.

زئولیت در کشاورزی بسیاری از کشورها هم چون ژاپن، ایتالیا، ترکیه، بلغارستان و … جای گرفته است. زئولیت نوعی آلومینوسیلیکات محسوب می‌شود.

خواص کاتیونی بالا در زئولیت کشاورزی، جذب و نگهداری آب در ساختار خود به مدت زمان طولانی و جذب عناصر فلزی سنگین هم از جمله ویژگی های آن می باشد. با استفاده از زئولیت در خاک کشاورزی، آب های تحت الارضی از آلودگی دور خواهند ماند. البته با بکارگیری ماده معدنی زئولیت عناصر سمی و سنگین هم وارد آب و خاک نمی شوند.

به طور کلی زئولیت می تواند جلوی ورود مواد سمی و مضر به داخل خاک، ساقه و برگ را بگیرد. در نتیجه باعث می شود که محصولات کشاورزی سالمی تهیه شود و به دست مردم برسد. اما میزان تاثیر گذاری این ماده معدنی به نحوه استفاده زئولیت در کشاورزی بستگی دارد.

کاربرد زئولیت در کشاورزی

زئولیت در کشاورزی

اصلاح خاک کشاورزی

یکی از کاربردهایی که این ماده دارد، برای حاصلخیزی خاک می باشد. بدون خاک مناسب، نمی توان گیاه و میوه ها را پرورش داد. و عملا سرسبزی و طبیعتی وجود نخواهد داشت. با استفاده از زئولیت می توان خاک های قابل استفاده را بهبود داد و هم چنین برای خاک های خشک و بی حاصل نیز قابل احیا است. با استفاده از زئولیت می توان خاک احیا شده را به چرخه طبیعت بازگرداند و از آن برای کشاورزی و پرورش مجدد گیاهان استفاده کرد. بنابراین اگر زمینی با خاک نامرغوب دارید با زئولیت می‌توانید جان دوباره به زمین‌های خود ببخشید.

تاثیر زئولیت بر میوه ها

زئولیت معدنی خواص و کاربردهای زیادی دارد. استفاده از زئولیت موجب می شود تا در نهایت میوه تولید شده و گیاه حاصل شده کیفیت بالایی خواهد داشت. هم چنین موجب می شود که در مرحله رشد هم استقامت و پایداری محصول نیز به خوبی انجام گیرد.

حفظ آب و ذخیره آب

همان طور که میدانید درکشاورزی آب زیادی مصرف می شود و گیاهان به آب فراوانی نیاز دارند تا رشد کنند. در مناطقی که کم آبی وجود دارد، استفاده از زئولیت بسیار ضروری خواهد بود. چرا که زئولیت می تواند آب را در خود جذب کند و آن را به صورت تدریجی آزاد کند. بنابراین موجب صرفه جویی بسیاری خواهد شد. زئولیت پیوند سستی را با مولکول های آب برقرار می کند و زمانی که خاک زئولیت خشک شد، مولکول های آب به سمت ریشه و خاک هدایت می شوند.

کیفیت چند برابری محصول توسط زئولیت معدنی

زئولیت ماده ای است که املاح مناسب و خواص دارویی زیادی دارد. استفاده از زئولیت موجب می شود که تاثیر مثبتی بر روی کیفیت و مزه ی میوه ایجاد گردد. به عنوان نکته آخر، می توان زئولیت را با خاک، کود حیوانی و کود های معدنی دیگر ترکیب کرد تا اثر گذاری آن ها افزایش پیدا کند.

کاهش دوره رشد گیاهان با استفاده از زئولیت در کشاورزی

استفاده از زئولیت به عنوان یک جایگزین صنعتی در کشاورزی، به دلیل خواص مثبت آن برای بهبود خاک و تغذیه گیاهان، خصوصاً تأثیر آن بر سرعت رشد گیاهان، بسیار پرطرفدار شده است. یکی از مزایای استفاده از زئولیت در کشاورزی، کاهش دوره رشد گیاهان است. در واقع، زئولیت با جذب عناصر غذایی از خاک و تأمین آن‌ها به گیاه، موجب افزایش رشد سریع گیاهان می‌شود.

بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که استفاده از زئولیت در خاک، تأثیر قابل توجهی بر رشد گیاهان دارد و باعث کاهش دوره رشد گیاهان می‌شود. به دلیل خاصیت جذبی زئولیت، با افزایش جذب عناصر غذایی از خاک و تأمین آن‌ها به گیاه، فرآیند رشد گیاه با سرعت بیشتری صورت می‌گیرد. همچنین، استفاده از زئولیت در خاک، به دلیل عدم نیاز به تکراری کوددهی، منجر به صرفه‌جویی در هزینه‌های کشاورزی نیز می‌شود.

نحوه استفاده زئولیت در کشاورزی

نحوه استفاده زئولیت در کشاورزی مسئله بسیار حائظ اهمیتی است تا حدی که نتیجه مثبت و منفی تاثیر گذاری آن بر روی خاک و محصولات زراعی تماما به مقدار مصرف زئولیت در کشاورزی بستگی دارد.

روش و مقدار مصرف زئولیت در کشاورزی به عوامل متعددی بستگی دارد که باید قبل از تعیین بررسی شود. از همین رو توصیه ما این است که به منظور آگاهی از نحوه استفاده زئولیت در کشاورزی و همچنین مقدار مصرف زئولیت در کشاورزی حتما با کارشناسان ما مشورت نمایید.

قیمت زئولیت کشاورزی چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت زئولیت کشاورزی به عوامل متعددی بستگی دارد. این عوامل شامل نوع و کیفیت زئولیت، مقدار موردنیاز در کشاورزی، بازار فروش و نرخ تقاضا، شرایط اقتصادی و جغرافیایی محل تولید و فروش و هزینه‌های حمل‌ونقل و بسته‌بندی هستند. همچنین، قیمت زئولیت کشاورزی ممکن است در مناطق مختلف یک کشور و حتی در کشورهای مختلف متفاوت باشد.

در بازار جهانی، قیمت زئولیت کشاورزی به دلیل وجود تقاضا و عرضه متفاوت می‌تواند متغیر باشد ولی معمولاً به دلیل پراستفاده بودن و بهره‌وری بالا، قیمت آن مقرون‌به‌صرفه است. همچنین، باتوجه‌به تحقیقات و آزمایش‌های صورت‌گرفته در زمینه کاربردهای زئولیت کشاورزی، قابلیت بالای این ماده برای افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌های کشاورزی نیز تأثیر بسزایی در قیمت آن دارد.

 

مهدی بینایی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش:مهدی بینایی

راه های ارتباطی:

شماره تماس: 09120697642

شماره ثابت: 02128420163

پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

ایمیل: info@zeolitea.com

مجموعه بازرگانی مفید شما را به خرید بهترین محصولات زئولیت طبیعی و مولکولارسیو هادعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیرید