مجموعه بازرگانی مفید شما را به خرید بهترین محصولات زئولیت طبیعی و مولکولارسیو هادعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

قیمت زئولیت کشاورزی در ایران

آنچه در این مقاله میخوانید...

زئولیت چگونه می‌تواند تولید محصولات را بهبود بخشد؟دلیل استفاده از زئولیت در کشاورزیزئولیت چیست و در کشاورزی چه استفاده ای از آن می شود؟خواص زئولیت برای زمین‌های زراعتیآشنایی با نقش زئولیت کشاورزی۱-نقش زئولیت در جذب آب و نگهداری رطوبت برای مدت طولانی:۲- استفاده از زئولیت برای صرفه‌جویی در مصرف کودهای شیمیایی و جلوگیری از آلودگی‌ کودی:۳-کاربرد زئولیت برای افزایش بازدهی خاک‌های زراعی و باغی ضعیف و متوسط۴- استفاده از زئولیت برای تصفیه آب و خاک آلوده۵- استفاده از زئولیت برای افزایش تولید محصولات کشاورزی۶- اثر مثبت زئولیت در افزایش بهره وری کود حیوانیمزیت های استفاده از زئولیت در کشاورزی و باغاتمیزان مصرف زئولیت کشاورزیمهم ترین نکات در خرید زئولیت کشاورزیاستفاده از زئولیت کشاورزی چگونه باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود؟قیمت زئولیت کشاورزی به چه عواملی بستگی داردشرکت تولیدی و فروش زئولیت کشاورزیخرید زئولیت از مجموعه مفید
قیمت زئولیت کشاورزی

قیمت زئولیت کشاورزی در ایران  مانند سایر محصولات کشاورزی نیز در گیر نوسانات قیمتی است. مجموعه ی مفید، فروشنده مستقیم زئولیت کشاورزی، در تلاش است که قیمت زئولیت کشاورزی ثابت و البته ارزانی را اعلام کند.

از هر جای ایران که باشید، می توانید زئولیت کشاورزی را با ارزانترین قیمت زئولیت کشاورزی ممکن خریداری کنید. همانطور که می دانید، زئولیت کشاورزی ماده ای است که نه تنها در ایران، بلکه در هر کشوری قابل استفاده خواهد بود. و می تواند صنعت کشاورزی را با رشد و تغییر خیلی خوبی روبرو کند.

ماده معدنی کشاورزی که در اکثر زمینهای پرورشی استفاده می شود یک نوع آلومینوسیلیکات می باشد واز خواص فیزیکی زیر برخوردار می باشد:

 1. زئولیت مزارع خاصیت جذب و نگهداری آب را در ساختار خود به مدت زمان طولانی نیز دارد.
 2. خاصیت تبادل کاتیونی بسیار زیادی دارد.
 3. عناصر فلزی سنگین جذب زئولیت کشاورزی می شوند.

این گونه از خواص زئولیت گیاهان هستند که آن را به یک ماده ای اساسی و کاربردی در تولیدات کشاورزی کرده اند.

مرکز فروش مفید عرضه کننده بهترین زئولیت و مواد معدنی کشاورزی با ارزان ترین قیمت زئولیت کشاورزی می باشد.

استفاده از این گونه مواد در مزارع پرورشی می تواند در رشد و نمو محصولات بسیار تاثیرگذار باشد.

 

زئولیت چگونه می‌تواند تولید محصولات را بهبود بخشد؟

زئولیت به عنوان یک کاتالیست، می‌تواند در فرایندهای تولید مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. این ماده با داشتن سطح بالا و خاصیت‌های جاذبی منحصر به فرد، می‌تواند باعث بهبود فرایند تولید شود.

به عنوان مثال، در صنعت پتروشیمی، زئولیت به عنوان کاتالیست در فرایند تولید سوخت و پلاستیک استفاده می‌شود. با استفاده از این ماده، می‌توان دمای فرایند تولید را کاهش داده و میزان تولید محصولات را افزایش داده، همچنین به کاهش زمان تولید کمک می‌کند. به دلیل خاصیت جاذبی زئولیت، این ماده می‌تواند باعث بهبود کیفیت و کارایی کاتالیست و همچنین کاهش هزینه‌های تولید شود.

این محصول در بسیاری از مراکز فروش با ارزان ترین قیمت زئولیت کشاورزی به فروش می رسد.

همچنین، در صنایع دیگری نیز مانند صنایع کشاورزی، زئولیت به عنوان جاذب مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از زئولیت به عنوان جاذب، می‌توان مقدار آب مورد نیاز گیاهان را بهبود بخشید و در نتیجه عملکرد گیاهان را افزایش داد.

همچنین، زئولیت به عنوان کاتیون‌تبادل کننده نیز می‌تواند در تنظیم سطح اسیدی خاک و بهبود کیفیت خاک مؤثر باشد. در کل، استفاده از زئولیت به عنوان کاتالیست و جاذب در فرایندهای تولید مختلف، می‌تواند باعث بهبود کیفیت محصولات، افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌های تولید شود.

زئولیت یکی از ضروری ترین موادی به شمار می آید که باید در ترکیب خاک کشاورزی از آن استفاده شود.

دلیل استفاده از زئولیت در کشاورزی

دلیل این استفاده این است که زئولیت یک ماده معدنی به حساب می آید و کاربرد آن در کشاورزی سبب افزایش عملکرد محصولات، بهبود بهره وری خاک و همچنین صرفه جویی در میزان مصرف کودهای شیمیایی و آب می شود.

در جهان امروزی استفاده از زئولیت در بسیاری از کشورها از جمله اسپانیا، ترکیه، ایتالیا، ژاپن و … رو به افزایش است.

در واقع بسیاری از کشاورزان از این ماده معدنی در کشاورزی خود استفاده می کنند.

قیمت زئولیت کشاورزی در هر کشوری به عوامل مختلف بستگی دارد.

این ماده معدنی یک نوع آلومینوسیلیکات است که خواص فیزیکی گوناگونی دارد.

 • زئولیت می تواند در ساختار خود برای مدت زمان به نسبت طولانی جذب و نگهداری از آب را انجام دهد.
 • این ماده معدنی دارای خاصیت تبادل کاتیونی بسیاری می باشد.
 • هم چنین سبب جذب عناصر فلزی سنگین می شود.

جهت اطلاع از قیمت زئولیت کشاورزی، با کارشناس فروش ما در ارتباط باشید.

ما در مجموعه خود سعی داریم تا باکیفیت ترین محصولات را با بهترین و مناسب ترین قیمت زئولیت کشاورزی به دست مشتریان برسانیم.

زئولیت چیست و در کشاورزی چه استفاده ای از آن می شود؟

زئولیت از جمله مواد معدنی  است که هم به صورت طبیعی و هم مصنوعی یافت می شود. در واقع زئولیت ها را می توان در معادن برخی از کشورها به صورت طبیعی نیز استخراج کرد.

اما برخی از آزمایشگاه های خاص هم آن را به شکل زئولیت سنتزی تولید و به فروش می رسانند. هر یک از آن ها برای مصارف خاص خود کاربرد داشته و استفاده می شوند. در واقع مشخصات فیزیکی و شیمیایی هر یک از آنها سبب شده تا برای مصارف مختلف استفاده شوند.

قیمت زئولیت کشاورزی با توجه به کارایی خود و معدن استخراجی می تواند متغیر باشد.

زئولیت های طبیعی به تعداد محدود و شناخته شده ای استخراج می شوند. اما زئولیت سنتزی می تواند هزاران هزار نمونه داشته باشد.

یکی از پرکاربردترین و رایج ترین زئولیت های طبیعی، زئولیت کلینوپتیلولیت نام دارد. از زئولیت کلینوپتیلولیت می توان در کشاورزی و خوراک دام نیز استفاده کرد. از زئولیت ها در صنعت پزشکی، پتروشیمی، تصفیه آب و کاتالیزور استفاده می کنند. کاربرد وسیع این ماده معدنی جهت کاهش شوری آّب و جذب فلزات سمی می باشد.

امروزه آمار مربوط به خرید زئولیت با مناسب ترین قیمت زئولیت کشاورزی به دلیل وجود مشتریان زیاد افزایش پیدا کرده است.

توجه داشته باشید زئولیت انواع گوناگونی دارد و شما بهتر است در زمان استفاده از آن ها انتخاب درستی داشته باشید.

از آنجایی که زئولیت کشاورزی بر کیفیت محصول شما نیز تاثیر مستقیم دارد، خرید آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

ما در این مقاله به بررسی کامل زئولیت کشاورزی پرداخته ایم تا تا بتوانید خریدی مطمئن و ارزان قیمت زئولیت کشاورزی را تجربه کنید و بهترین شرایط را برای محصولات خود فراهم کنید.

خواص زئولیت برای زمین‌های زراعتی

زئولیت یک جاذب قوی است که می‌تواند برای بهبود خصوصیات زمین‌های زراعتی مورد استفاده قرار گیرد. با جذب انواع مختلفی از یون‌ها و مواد مضر، زئولیت می‌تواند باعث بهبود ساختار خاک و کاهش آلودگی محیطی شود.

این جاذب، با جذب رطوبت و تأمین آب مورد نیاز گیاهان، می‌تواند عملکرد و رشد گیاهان را بهبود بخشد. همچنین، با جذب و نگه‌داری عناصر غذایی مهم مانند پتاسیم، کلسیم و فسفر، زئولیت می‌تواند باعث افزایش حاصلخیزی خاک و بهبود عملکرد محصولات زراعی شود.

به طور کلی، استفاده از زئولیت به عنوان یک جاذب در خاک‌های زراعتی، می‌تواند بهبود کیفیت خاک، رشد و عملکرد گیاهان و در نتیجه افزایش تولید محصولات زراعی را به دنبال داشته باشد.

در ادامه به طور مفصل تاثیرات زئولیت باغداری را بیان خواهیم کرد.

مراکز فروش اینترنتی بسیاری هستند که قیمت زئولیت کشاورزی را با توجه به نوع و برند و کیفیتی که دارند تعیین می کنند.

آشنایی با نقش زئولیت کشاورزی

۱-نقش زئولیت در جذب آب و نگهداری رطوبت برای مدت طولانی:

زئولیت‌ها، مواد شیمیایی با ساختار کریستالی سه بعدی هستند که دارای خصوصیات جذب و نگهداری رطوبت بسیار قوی هستند. به طور کلی، این ترکیبات به صورت پودری یا دانه‌ای در دسترس هستند و معمولاً برای جذب آب، گازها و انواع مواد شیمیایی استفاده می‌شوند.

استفاده از زئولیت‌ها در صنایع مختلف، از جمله صنایع کشاورزی، دامپروری، داروسازی، صنایع نفت و گاز، صنایع شیمیایی و … می‌تواند به دلیل خصوصیات منحصر به فرد آن‌ها از جمله جذب و نگهداری رطوبت، مورد استفاده قرار گیرد.

با توجه به ساختار کریستالی زئولیت‌ها، سطح درونی آن‌ها بسیار بزرگ و برای اینکه آب و دیگر مواد به راحتی وارد آن‌ها نشوند، باید با فشار قوی و از طریق کانال‌های بسیار باریک و اندکی که در ساختار زئولیت‌ها وجود دارد، وارد شوند. این خصوصیات امکان جذب آب و نگهداری آن را برای مدت طولانی در زئولیت‌ها فراهم می‌کند.

همچنین، زئولیت‌ها در صنعت جذب و نگهداری رطوبت از جمله در بسته‌بندی مواد غذایی یا دارویی و همچنین در تجهیزات حفاظتی از نظر رطوبت مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان مثال، در بسته‌بندی مواد غذایی، زئولیت‌ها به عنوان یک منبع جذب رطوبت استفاده می‌شوند تا کیفیت و عمر مفید محصولات را حفظ کنند.

۲- استفاده از زئولیت برای صرفه‌جویی در مصرف کودهای شیمیایی و جلوگیری از آلودگی‌ کودی:

زئولیت‌ها به عنوان جاذب انتخابی نیتروژن و فسفر در خاک شناخته شده‌اند که می‌توانند در کشاورزی به منظور صرفه‌جویی در مصرف کودهای شیمیایی و جلوگیری از آلودگی‌ کودی استفاده شوند. زئولیت‌ها با جذب نیتروژن و فسفر، این عناصر را برای گیاهان در دسترس قرار می‌دهند و همچنین با جذب آلاینده‌های شیمیایی از کودها، از آلودگی‌ خاک و آب‌های زیرزمینی جلوگیری می‌کنند.

استفاده از زئولیت‌ها به عنوان جاذب کودهای شیمیایی، به این معنی است که این مواد با جذب نیتروژن و فسفر از کودهای شیمیایی، این عناصر را برای گیاهان در دسترس قرار می‌دهند و این باعث صرفه‌جویی در مصرف کودهای شیمیایی و کاهش هزینه‌های مربوط به خرید کود می‌شود.

همچنین، با استفاده از زئولیت‌ها، نیاز به استفاده از کودهای شیمیایی در مقدار بیشتر کاهش می‌یابد و این باعث کاهش آلودگی‌های محیطی و حفاظت از محیط زیست می‌شود.

در نتیجه، استفاده از زئولیت‌ها برای صرفه‌جویی در مصرف کودهای شیمیایی و جلوگیری از آلودگی‌ کودی، یک راهکار سازگار با محیط زیست و اقتصادی برای کشاورزان است.

۳-کاربرد زئولیت برای افزایش بازدهی خاک‌های زراعی و باغی ضعیف و متوسط

استفاده از زئولیت به عنوان یک ماده بهبوددهنده خاک، می‌تواند بازدهی خاک‌های ضعیف و متوسط را بهبود بخشد. زئولیت‌ها به عنوان یک جاذب رطوبت و عناصر غذایی در خاک استفاده می‌شوند و قابلیت جذب مناسبی برای عناصر غذایی دارند. همچنین، زئولیت‌ها قابلیت جذب عناصر سمی نیز دارند که می‌تواند در جلوگیری از آلودگی خاک و محصولات کشاورزی به سمیت‌های مختلف موثر باشد.

برای افزایش بازدهی خاک‌های زراعی و باغی ضعیف و متوسط با استفاده از زئولیت، می‌توان به شرح زیر عمل کرد:

فعال‌سازی زئولیت: برای افزایش سطح جاذبی زئولیت، می‌توان آن‌ها را در فرآیندی به نام حرارت‌دهی فعال کرد. این فرآیند باعث افزایش سطح جاذبی زئولیت می‌شود و زئولیت‌ها قابلیت جذب بیشتری را پیدا می‌کنند.

تخلیه زئولیت در خاک: پس از فعال‌سازی زئولیت، می‌توان آن‌ها را در خاک تخلیه کرد. در این صورت، زئولیت‌ها قابلیت جذب رطوبت و عناصر غذایی را دارند و از تبخیر آب و خروج آن از خاک جلوگیری می‌کنند.

استفاده از زئولیت به عنوان یک جاذب عناصر غذایی: با توجه به قابلیت جذب مناسب زئولیت‌ها، می‌توان آن‌ها را به عنوان یک جاذب عناصر غذایی مورد استفاده قرار داد. در این صورت، زئولیت‌ها می‌توانند عناصر غذایی را جذب کرده و به طور مداوم آن‌ها را در اختیار گیاه قرار دهند.

جلوگیری از آلودگی خاک

زئولیت کشاورزی یکی از روش‌های مؤثر برای جلوگیری از آلودگی خاک است. در واقع، زئولیت کشاورزی با جذب عناصر سمی و نیز نگهداری آن‌ها در داخل خود، می‌تواند باعث کاهش میزان آلودگی خاک شود.

همچنین، زئولیت کشاورزی به عنوان یک ماده جاذب، می‌تواند به کنترل آلودگی هوا و آب نیز کمک کند. علاوه بر این، استفاده از زئولیت کشاورزی می‌تواند منجر به بهبود خصوصیات خاک شود و باعث افزایش عملکرد گیاهان گردد.

به عنوان مثال، زئولیت کشاورزی قادر است به عنوان یک ماده جاذب رطوبت، میزان آب مورد نیاز گیاه را کاهش دهد و در نتیجه به حفظ منابع آب کمک کند. به همین دلیل، استفاده از زئولیت کشاورزی در کشاورزی و باغبانی به عنوان یک روش پایدار و مؤثر شناخته شده است.

۴- استفاده از زئولیت برای تصفیه آب و خاک آلوده

زئولیت کشاورزی به علت برخورداری از خاصیت کاتیونی بسیار ، بخش زیادی از عنصرهای سمی و سنگین موجود در آب های سطحی و کشاورزی را جذب کرده و از ورود این گونه مواد مضر به گیاهان و ورود مواد سمی به چرخه تغذیه ای جلوگیری می کند.

دلیل این آلودگی ها بکارگیری مدام کودهای شیمیایی و یا آلودگی های ناشی از کارخانه ها و صنایع می باشد.

۵- استفاده از زئولیت برای افزایش تولید محصولات کشاورزی

نتایج استفاده از زئولیت در بسیاری از کشورها نشان دهنده این موضوع است که بکارگیری این ماده معدنی سبب افزایش بازده تولید محصولات کشاورزی می شود.

این افزایش محصول در برخی از محصولات کشاورزی مانند صیفی جات تا ۴۰ درصد نشان داده شده است.

۶- اثر مثبت زئولیت در افزایش بهره وری کود حیوانی

با مخلوط کردن مقدار کمی از زئولیت با کود حیوانی بهره وری کودهای حیوانی افزایش یافته و از بوجود آمدن ضایعات آن جلوگیری می کند.

۶-۱- مواد مفیدی همچون ازته که در کود موجود می باشند به سرعت جذب زئولیت شده و از شستشو و هدر رفتن آن در اثر آبیاری و نزولات جوی جلوگیری می شود.

ترکیباتی مثل ازته که جذب شده اند، در زمانی که گیاه نیاز دارد به آرامی آزاد گشته و در نتیجه سبب افزایش بازدهی کود می شود.

۶-۲- وجود مقدار بسیار زیادی از اوره در فضولات حیوانی، می تواند اثر نامطلوبی بر روی گیاهان بگذارد.

جذب این گونه از مواد توسط زئولیت سبب جلوگیری از آسیب دیدن گیاهان می شود.

۶-۳- اگر زئولیت کشاورزی به بستر حیوانات افزوده شود با جذب سریع+ NH 4 بوی مطبوع کود حیوانی را از بین خواهد برد.

۶-۴- زئولیت به دلیل تخلخل بالا و جذب کنندگی شدید رطوبت، بخش بزرگی از آب موجود در فضولات را جذب خود کرده و عمل کوددهی را آسان تر می کند.

۶-۵- از زئولیت در انبار کردن غلات جهت جذب رطوبت و از بین بردن آفات انباری در سیلوها به خصوص در مناطق مرطوب، به منظور جلوگیری از کپک زدن استفاده می گردد.

مزیت های استفاده از زئولیت در کشاورزی و باغات

استفاده از زئولیت در کشاورزی و باغات مزایای بسیاری دارد از این رو کشاورزان تمایل بسیاری در خرید این محصول با ارزان ترین قیمت زئولیت کشاورزی دارند.

در ادامه به شرح برخی از این مزایا خواهیم پرداخت.

 • افزایش نسبت خاکدانه های مقاوم در آب در زمین های کشاورزی
 • بهبود کیفیت و همچنین کوتاه شدن زمان تخمیر کودهای دامی به میزان ۴ تا ۵ برابر
 • افزایش تولید بالارفتن مرغوبیت محصولات کشاورزی
 • جلوگیری از سوختگی ریشه گیاهان و افزایش رشد ریشه و گیاه
 • جلوگیری از شستشوی و اتلاف ازت خاک بر اثر آبیاری و باران
 • جلوگیری از فرسودگی و هدر رفتن خاک به علت توانایی بالای جذب آب و رطوبت
 • جذب رطوبت موجود در هوا و خاک و رهاسازی آرام آرام آن در خاک
 • کاهش و صرفه جویی بسیار زیاد در مصرف آب برای زمین های کشاورزی
 • بهبود تهویه مطلوب خاک و تامین اکسیژن مصرفی گیاهان
 • جذب و از بین بردن عناصر سمی موجود در خاک و آب همچون سدیم، سرب و کادمیوم
 • تقویت خاک های کشاورزی زیر کشت گیاهان غده ای مثل پیاز و چغندر و سیب زمینی
 • جلوگیری از فقیر شدن خاک از مواد اولیه به علت خاصیت تبادل یونی بالا
 • تنظیم PH خاک و متعادل کردن آن در حد مطلوب به دلیل خاصیت تامپونی
 • بهبود کیفیت پوسته محصولات در نتیجه زیاد شدن مدت زمان انبارداری آن ها
 • کم شدن تعداد میوه های نارس و ریزش شکوفه ها
 • تنظیم پتاسیم خاک و بهتر شدن کیفیت گیاه و مرغوبیت میوه
 • افزایش مقاومت گیاه در مقابل فساد و بیماری ها
 • کم شدن شوری خاک و آب

میزان مصرف زئولیت کشاورزی

باتوجه‌به اینکه زئولیت نقش اساسی در کشاورزی دارد و کشاورزان از این محصولات برای بهبود خاک و افزایش عملکرد گیاهان استفاده می‌کنند، ضروری است که اطلاعات کافی در مورد مصرف آنها داشته باشیم. کارشناسان کشاورزی می‌توانند در این زمینه به کشاورزان کمک کنند، شرط آنکه نوع گیاه را مشخص کرده و از راهنمایی‌های مفید که در دسترس هستند استفاده کنند.

یکی از محصولاتی که زئولیت را در خود جای‌داده است، کود معدنی زئولیت است که در نمونه‌های مختلفی با قیمت‌ زئولیت کشاورزی متفاوت در دسترس است. استفاده از این محصولات نیازمند راهنمایی‌هایی است که با مشاوره حضوری امکان‌پذیر است.

همچنین، فرد می‌تواند به سایت‌های اختصاصی این محصولات مراجعه کرده و از خدمات مشاوران آنلاین و قیمت زئولیت کشاورزی بهره ببرد. برای مثال، شما می‌توانید از متخصصین ما در این زمینه کمک گرفته و اطلاعات جامعی را دریافت کنید.

مهم ترین نکات در خرید زئولیت کشاورزی

خرید زئولیت کشاورزی باید با دقت و توجه به چند نکته مهم صورت پذیرد. این نکات عبارتند از:

 • کیفیت زئولیت

هرچقدر کیفیت زئولیت بالاتر باشد، اثر بخشی آن در کشاورزی نیز بالاتر خواهد بود. بهتر است قبل از خرید، کیفیت زئولیت را بررسی نموده و از فروشنده درباره‌ی ویژگی‌های آن سؤال کنید.

 • منشأ زئولیت

منشأ زئولیت دارای تأثیر مستقیمی بر کیفیت آن است. بهتر است زئولیت خریداری شده از کشور‌های معتبر و با سابقه در تولید زئولیت باشد.

 • اندازه ذرات زئولیت

اندازه ذرات زئولیت نقش مهمی در کارایی آن در کشاورزی دارد. بهتر است زئولیت با اندازه ذرات کوچک‌تر، یعنی اندازه زیر یک میلیمتر، خریداری شود.

 • محتوای نامطلوب

در فرآیند تولید زئولیت، ممکن است برخی مواد نامطلوب نظیر سرب و رادیواکتیویته در آن وجود داشته باشد. بهتر است قبل از خرید، محتوای نامطلوب سنگ زئولیت را بررسی کنید.

 • مقدار استفاده

برای استفاده بهینه از زئولیت، مقدار مناسبی باید به خاک اضافه شود. به همین دلیل، بهتر است قبل از خرید زئولیت، مقدار استفاده آن در هر هکتار خاک را با مشاوران کشاورزی مطرح کنید

 • قیمت

هزینه خرید زئولیت در بازار، از پارامترهای مهم در تصمیم‌گیری برای خرید آن است. برای خرید بهینه زئولیت، بهتر است با قیمت‌های بازار آشنا شوید و بعد از مقایسه قیمت‌ها، به خرید زئولیت بپردازید. در واقع قیمت زئولیت کشاورزی با توجه به عوامل مختلف تعیین می گردد.

 • نحوه استفاده

علاوه بر خرید زئولیت با کیفیت، نحوه استفاده از آن نیز بسیار مهم است. برای استفاده بهینه از زئولیت، بهتر است ابتدا با مشاوران کشاورزی مطرح کنید که زئولیت را چگونه در خاک و بستر کشت به کار گیرید.

استفاده از زئولیت کشاورزی چگونه باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود؟

همانطور که اشاره کردیم، قیمت زئولیت کشاورزی ارزان است که به عنوان جاذب و نگهدارنده آب، ماده اصلاح کننده خاک و جذب کننده یون های فلزی سنگین در کشاورزی استفاده می‌شود. این ماده با خصوصیت جذب بالای خود، تاثیرات مثبت زیادی بر روی بخش کشاورزی دارد. در ادامه به شرح نمونه‌هایی از صرفه جویی در هزینه‌ها به واسطه استفاده از زئولیت در کشاورزی پرداخته‌ایم:

 • صرفه جویی در هزینه آب

با جذب و نگهداری آب در خاک، زئولیت باعث می‌شود که حجم بیشتری از آب در خاک ذخیره شود و نیاز به آبیاری کمتر شود. بنابراین، با استفاده از زئولیت در کشاورزی، هزینه‌های مربوط به آبیاری به شدت کاهش می‌یابد.

    کاهش هزینه کودهای شیمیایی

زئولیت با جذب عناصر معدنی در خود به عنوان یک کود طبیعی برای خاک استفاده می‌شود. در نتیجه، نیاز به استفاده از کودهای شیمیایی کاهش می‌یابد و این باعث کاهش هزینه‌های مربوط به خرید کودهای شیمیایی می‌شود.

 • کاهش تلفات محصول

با افزایش نگهداری آب در خاک و بهبود کیفیت خاک، عملکرد گیاه‌ها بهبود می‌یابد و تلفات محصول نیز کاهش می‌یابد. این باعث می‌شود که درآمد کشاورزان افزایش پیدا کند.

 • کاهش هزینه‌های نگهداری خاک

با جذب یون‌های فلزی سنگین در زئولیت، این ماده به عنوان یک ماده اصلاح کننده خاک به کاهش هزینه‌های نگهداری خاک می‌انجامد.

به طور خلاصه، استفاده از زئولیت در کشاورزی به شدت باعث صرفه جویی در هزینه‌های مختلف مانند هزینه آبیاری، خرید کودهای شیمیایی و هزینه‌های نگهداری  خاک می‌شود.

قیمت زئولیت کشاورزی به چه عواملی بستگی دارد

قیمت زئولیت کشاورزی به عوامل بسیاری بستگی دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

زئولیت کشاورزی یک نوع ماده شیمیایی است که به دلیل ویژگی‌های خاصش در صنایع مختلفی از جمله کشاورزی، صنایع غذایی، داروسازی و آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این ماده با توجه به عوامل مختلفی از جمله نوع زئولیت، ترکیب شیمیایی، سایز ذرات، رطوبت و نیز نوع کاربری در قیمت زئولیت کشاورزی تاثیرگذار است. همچنین عواملی مانند میزان تقاضا و عرضه برروی قیمت زئولیت کشاورزی تاثیرگذار می‌باشد.

برای مثال، اگر تقاضای زیادی برای زئولیت کشاورزی در بازار وجود داشته باشد و عرضه کم باشد، قیمت زئولیت کشاورزی افزایش خواهد یافت. البته این موضوع نیز بسته به نوع کاربری زئولیت کشاورزی و منابع طبیعی موجود در هر منطقه ممکن است تا حدودی متفاوت باشد. به علاوه، شرایط اقتصادی و قوانین مقرر شده در هر کشور نیز می‌تواند بر روی قیمت زئولیت کشاورزی تاثیرگذار باشد.

شرکت تولیدی و فروش زئولیت کشاورزی

استفاده از خصوصیات فیزیکی و شیمیایی زئولیت‌های مصنوعی و طبیعی توسط تولیدکنندگان، به نوبه خود تابعی از ترکیب شیمیایی زئولیت‌هاست. خصوصیات فیزیکی و شیمیایی زئولیت‌های طبیعی متفاوت هستند و در بین نمونه‌های مختلف نوع خاصی از زئولیت تفاوت وجود دارد. ترکیبات فیزیکی مانند اندازه منافذ، اندازه بلور، ظرفیت تبادل یونی و ظرفیت جذب نیز در زئولیت‌ها موجود است.

زئولیت‌ها و مواد معدنی برای فروش در شرکت‌های مختلف تولیدی تهیه می‌شوند و هر کدام با مشخصات خاصی ارائه می‌شوند. برای مثال زئولیت سمنان به دلیل سطح کیفی عالی، یکی از پرفروش‌ترین محصولات در زمینه‌های مختلف مورد استقبال خریداران قرار می‌گیرد.

فروش زئولیت سمنان که از پرفروش‌ترین محصولات است، عمدتاً به دلیل این است که خریداران این محصولات را برای اهداف مختلف تهیه می‌کنند که زمینه ایجاد بازارهای مرفه را فراهم می‌کند.

شرکت‌های تولیدکننده زئولیت، محصولی با تنوع زیاد در بازار ارائه می‌دهند که بارزترین نمونه آن گرانول‌های زئولیت است. این محصول با نام‌های تجاری مختلف در دسترس خریداران قرار دارد و به همین دلیل می‌تواند در درجه‌های مختلف کیفیتی که خریدار آن را تهیه کرده استفاده شود.

خرید زئولیت از مجموعه مفید

موارد فوق تنها بخشی از کاربردهای زئولیت کشاورزی بود. جهت خرید عمده زئولیت کشاورزی می توانید با شماره تماس موجود در سایت ارتباط گرفته و سفارش خود را به صورت غیر حضوری ثبت کنید.

خرید غیرحضوری از یک سری مزایا برخوردار می باشد.

اینکه خریدار بدون صرف زمان و یا هزینه زیاد می تواند ارزان ترین قیمت زئولیت کشاورزی را باکیفیت و قیمت مناسب خریداری نماید.

مجموعه مفید برای مشتریانی که خرید خود را به صورت عمده انجام می دهند تخفیفاتی را در نظر می گیرد.

در واقع خرید زئولیت عمده برای خریداران بسیار باصرفه تر خواهد بود.

از طرفی هم برای فروشندگان به دلیل اینکه حجم بالایی از محصولات زئولیت به یکباره به فروش می رود به صرفه می باشد.

 

 

مهدی بینایی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش:مهدی بینایی

راه های ارتباطی:

شماره تماس: 09120697642

شماره ثابت: 02128420163

پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

ایمیل: info@zeolitea.com

مجموعه بازرگانی مفید شما را به خرید بهترین محصولات زئولیت طبیعی و مولکولارسیو هادعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیرید