مجموعه بازرگانی مفید شما را به خرید بهترین محصولات زئولیت طبیعی و مولکولارسیو هادعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

فروش اینترنتی زئولیت کشاورزی | خواص زئولیت در کشاورزی

آنچه در این مقاله میخوانید...

خواص زئولیت در کشاورزیافزایش بازدهی خاک زراعی و باغیتصفیه کننده آب و خاک آلودهافزایش بازده تولید محصولات کشاورزیافزایش بهره وری کود حیوانیمزیت ها و خواص استفاده از زئولیت در کشاورزیکاربرد سنگ زئولیت کلینوپتیلولیتجذب و نگهداری گازها:حذف رطوبت و عناصر آلاینده از هوا:تصفیه آب و فاضلاب:تولید کود:کاتالیست:بهترین انواع سنگ زئولیت کلینوپتیلولیت کشاورزیفروش سنگ زئولیت کلینوپتیلولیت کشاورزیقیمت سنگ زئولیت کلینوپتیلولیت تحت‌تأثیر چه عواملی است؟خلوص سنگمیزان تقاضامواد افزودنیشکل سنگهزینه استخراج و حملبهترین قیمت زئولیت در بازار تهران
خواص زئولیت در کشاورزی

خواص زئولیت در کشاورزی خلاصه نمیشود و در بسیاری از صنایع و زمنیه ها کاربرد دارد. زئولیت کشاورزی یکی از ضروری ترین مواد های معدنی برای هر کشاورزی است. پرا که استفاده از این ماده معدنی نه تنها باعث بهبود کیفیت محصولات کشاورزی خواهد شد، بلکه تا حد بسیار زیادی در هزینه های و مصرف آب و کود و .. صرفه جویی خواهد شد. مجموعه مفید فروش زئولیت کشاورزی را برای راحتی شما عزیزان فراه نموده است.

خواص زئولیت در کشاورزی

زئولیت کشاورزی

زئولیت کشاورزی خواص بسیار زیادی در این زمینه دارد که در ادامه به برخی از آن ها خواهیم پرداخت؛

 • افزایش بازدهی خاک زراعی و باغی

زئولیت با کنترل اسیدیته موجود در خاک باعث پایداری بیشتر آن خواهد شد. همچنین با توجه به این که زئولیت دارای خاصیت تبادل یونی نیز می باشد، تمامی کانی های پتاس، فسفر که قابلیت جذب شدن در گیاه را ندارند، را به خود جذب می کند. به علاوه مواد مفید را برای گیاه قابل جذب می کند.

 • تصفیه کننده آب و خاک آلوده

باید بدانید که از دیگر خواص زئولیت در کشاورزی بر میگردد به این که زئولیت دارای خاصیت کاتیونی بسیار زیادی است، بنابراین خاصیت قدرت جذب عناصر سمی و سنگینی که در آب کشاورزی وجود دارد را خواهد داشت. وقتی این مواد مضر جذب زئولیت کشاورزی بشود، راهی برای ورود و وجذب شدن به گیاه باقی نخواهد ماند؛ در نتیجه محصولات زراعی سلامت تری را خواهیم داشت.

 • افزایش بازده تولید محصولات کشاورزی

با توجه به نتایجی که کشور های مختلف در استفاده از زئولیت دریافت نموده اند، این موضوع ثابت شده است که؛ استفاده از زئولیت باعث افزایش بازده تولید محصولات کشاورزی می گردد. علی الخصوص این افزایش در صیفی جات ها بیشتر از سایر گیاهان بوده که تا ۴۰ درصد باعث رشد بیشتر بوده است.

 • افزایش بهره وری کود حیوانی

تحقیقتات و آزمایش های صورت گرفته نشان داده که ترکیب کردن زئولیت با کود های حیوانی باعث افزایش بهره وری آن می شود و همچنین از هدر رفت کود نیز جلوگیری می کند. سایر تاثیرات آن عبارت است از:

اوره موجود در کود حیوانی تاثیر بسیار بدی بر روی گیاهان دارد، که زئولیت با جذب این ماده از صدمات بعدی گیاه جلوگیری می کند. زئولیت کشاورزی با جذب سریع  + NH 4باعث از بین رفتن بوی بد کود و فزولات حیوانی خواهد شد. به علاوه با جذب آب و رطوبت موجود در کود باعث آسان شدن کود دهی خواهد شد.

مزیت ها و خواص استفاده از زئولیت در کشاورزی

فروش زئولیت کشاورزی

علاوه بر تمام مزایایی که در ابتدای این مقاله ذکر شد، در ادامه تعدادی دیگر از این مزایا و خواص زئولیت در کشاورزی را باهم مرور می کنیم؛

 • زمان تخمیر کود های دامی کوتاه تری می شود و تاثیر آن بین ۴ تا ۵ برابر است.
 • زئولیت بر روی افزایش تعداد و کیفیت محصولات کشاورزی تاثیر مستقیم دارد.
 • افزایش دهنده رشد ریشه و گیاه و جلوگیری از هر گونه سوختگی ریشه گیاه
 • از هدر رفتن و اتلاف ازت موجود در خاک جلوگیری به عمل می آورد.
 • جلوگیری از هدر رفت و فرسایش خاک
 • جذب رطوبت موجود در هوا و رها سازی تدریجی آن
 • تهویه بهتر در خاک و تامین اکسیژن مصرفی گیاه
 • کم شدن میزان میوه ها نارس
 • کاهش شوری خاک
 • بهبود کیفیت پوسته گیاه که در ماندن داخل انبار کمک کننده است.

کاربرد سنگ زئولیت کلینوپتیلولیت

سنگ زئولیت کلینوپتیلولیت، در صنایع مختلف کاربرد دارد. برخی از کاربردهای آن عبارت‌اند از:

جذب و نگهداری گازها:

سنگ زئولیت کلینوپتیلولیت قابلیت جذب گازهای خاصی مانند اکسیژن، نیتروژن و دی‌اکسیدکربن را دارد و به‌عنوان جاذب در صنایع نفت و گاز، پالایشگاه‌ها و حتی در خودروها بکار می‌رود.

حذف رطوبت و عناصر آلاینده از هوا:

سنگ زئولیت کلینوپتیلولیت قابلیت حذف رطوبت و عناصر آلاینده از هوا را دارد. این ویژگی آن را به‌عنوان یک فیلتر قابل‌استفاده در صنایع خودروسازی، الکترونیک و صنایع دارویی می‌کند.

تصفیه آب و فاضلاب:

سنگ زئولیت کلینوپتیلولیت قابلیت جذب عناصر آلاینده مانند سرب، کادمیوم و روی را دارد و به کاربرد در تصفیه آب و فاضلاب اشاره می‌کند. بنابراین خواص زئولیت در کشاورزی حتی در حوزه تسویه آب نیز ورود پیدا می کند.

تولید کود:

سنگ زئولیت کلینوپتیلولیت به دلیل داشتن خاصیت نگهداری یون‌های معدنی و ترکیبات غذایی، برای تهیه کود آلی و شیمیایی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

کاتالیست:

سنگ زئولیت کلینوپتیلولیت به دلیل داشتن سطح بالایی به‌عنوان کاتالیست در برخی واکنش‌های شیمیایی مانند هیدروکربن‌، هیدروژناسیون، ایزومریزاسیون و… استفاده می‌شود.

بهترین انواع سنگ زئولیت کلینوپتیلولیت کشاورزی

بهترین انواع سنگ زئولیت معمولاً دارای مشخصات و ویژگی های بسیار گوناگون و همچنین منحصر به فردی است که امروزه باعث وجه تمایز و تفاوت آن نسبت به دیگر محصولات مشابه موجود در بازار شده است و همچنین باعث استقبال فراوان مشتریان و خریداران جهت تهیه این محصولات نیز گردیده است.

سنگ زئولیت معمولاً دارای کانی های متعدد و همچنین املاح معدنی بسیار زیاد است که امروزه برای زمین های کشاورزی به وفور از آن استفاده می‌شود چرا که هنگام استفاده از این سنگ معمولاً تمامی املاح و مواد موجود در این سنگ به ریشه گیاهان منتقل شده و باعث می شود که گیاهان پر بار تر شده و میوه بهتری را به دست بدهند و همین جهت امروزه به وفور توسط مهندسان کشاورزی گیاه مصرف سنگ زئولیت توصیه میشود.

همچنین انواع مختلف سنگ زئولیت معمولاً این قابلیت را دارند که بتوان از آنها در محیط های مختلف از جمله زمین کشاورزی و همچنین در باغ از آنها به راحتی استفاده کرد چرا که شامل انواع گوناگونی بوده که تاثیر بسیار خوبی در روند رشد گیاهان دارند به همین جهت دارای خواهان و طرفداران بیشماری در بین مشتریان و مصرف کنندگان بوده و به وفور توسط کشاورزان تهیه می گردند و محبوبیت ویژه ای در بین تمامی آنها دارند.

فروش سنگ زئولیت کلینوپتیلولیت کشاورزی

فروش سنگ زئولیت معمولاً توسط فروشندگان مختلف انجام می شود که تمامی آنها سعی دارند محصولات خود را در بهترین و محبوب ترین کیفیت و همچنین نازلترین قیمت به بازارهای مختلف از جمله بازارهای داخلی و همچنین بازارهای خارجی عرضه کنند.

و با قیمت های ویژه و ارزان در اختیار مشتریان و خریداران قرار دهند تا به نوعی هم باعث جلب رضایت کشاورزان شده و هم باعث رونق فروش محصولات خود باشند. خواص زئولیت در کشاورزی بر روی قیمت آن نیز موثر است.

همچنین فروشندگان این سنگ تلاش می کنند که از روش آنلاین نیز برای فروش این محصولات استفاده کنند که کشاورزان می توانند با ثبت سفارشات خود در سایت معتبر مدل های گوناگون این محصول را در کوتاه‌ترین زمان خریداری کرده و در اسرع وقت در درب منزل تحویل بگیرند.

قیمت سنگ زئولیت کلینوپتیلولیت تحت‌تأثیر چه عواملی است؟

قیمت سنگ زئولیت کلینوپتیلولیت در کاربردهای کشاورزی تحت‌تأثیر عوامل مختلفی قرار است که عبارت‌اند از:

 • خلوص سنگ

درجه پاکیزگی و خلوص سنگ زئولیت کلینوپتیلولیت از اصلی‌ترین عوامل قیمت‌گذاری آن است. بی شک سنگ‌های با خلوص بالاتر و پاکیزگی بهتر، هزینه بیشتری دارند.

 • میزان تقاضا

سنگ زئولیت همان‌طور که در صنایع مختلف استفاده می‌شود، پس بی شک میزان تقاضا بر روی قیمت آن تأثیر زیادی دارد. درصورتی‌که تقاضا بالا باشد، قیمت نیز بالا خواهد رفت.

 • مواد افزودنی

در برخی موارد، سنگ زئولیت کلینوپتیلولیت با مواد افزودنی مختلفی مانند سیلیکا، آلومینا، فلدسپات و… تقویت می‌شود. این مواد افزودنی نیز بر روی قیمت سنگ زئولیت کلینوپتیلولیت تأثیر دارند.

 • شکل سنگ

شکل و ابعاد سنگ زئولیت کلینوپتیلولیت نیز بر روی قیمت آن تأثیر دارد. سنگ‌های با شکل و ابعاد یکنواخت و مناسب، قیمت بیشتری دارند.

 • هزینه استخراج و حمل

هزینه استخراج و حمل سنگ زئولیت کلینوپتیلولیت نیز بر روی قیمت آن تأثیر دارد. درصورتی‌که هزینه استخراج و حمل بالا باشد، قیمت نیز بالاتر خواهد بود.

بهترین قیمت زئولیت در بازار تهران

مجموعه مفید با در اختیار داشتن نمایندگی رسمی پخش زئولیت دارای بهترین قیمت زئولیت در بازار تهران و کشور است، شما می توانید با مقایسه قیمت های بازار با خیالی آسوده خرید خود را انجام دهید. خرید عمده این محصول در هر حجمی از مجموعه مفید امکان پذیر است.

جهت ثبت سفارش و یا اطلاع از قیمت و یا حتی گرفتن مشاوره جهت خرید زئولیت می توانید با شماره های موجود در سایت جهت ارائه قیمت و مشاوره تماس بگیرید.

مهدی بینایی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش:مهدی بینایی

راه های ارتباطی:

شماره تماس: 09120697642

شماره ثابت: 02128420163

پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

ایمیل: info@zeolitea.com

مجموعه بازرگانی مفید شما را به خرید بهترین محصولات زئولیت طبیعی و مولکولارسیو هادعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیرید